Melyik tárhelyet válasszam? Hogy válasszak tárhelyet weboldalamhoz?

Amikor elhatározod, hogy honlapot készíttetsz szinte az első felmerülő kérdések között lesz, hogy milyen tárhelyet is válassz! Tarts velünk, ha szeretnéd tudni mi alapján válaszd ki az igazit! 👇🏼

Határozd meg weboldalad igényeit:

  • Mivel fogsz foglalkozni?
  • Szükséged lesz online fizetések feldolgozására?
  • Szeretnél blogot írni?
  • Online galériát hoznál létre?

Tárhely és adatbázis

Ameddig egy személyes bloghoz elég 500MB, addig egy átlagos webáruháznak (WooCommerce) erősebb, nagyobb erőforrású tárhely szükséges. (Sybell 6GB: https://sybell.hu/bajnok-szuperhos-webtarhely-csomag/ )

Tipp: Ha már meglévő weboldalad van és váltani szeretnél, akkor meg kell határozni, hogy milyen látogatottságú az oldal. Nagy látogatottság esetén a Sybell Power X csomagot ajánljuk!

Keresgélés közben Bizonyára  szembe jött már veled a tárhelycsomagok paramétereinél a rendelkezésre álló adatbázisok típusa, melyek közül a leggyakoribb a MySQL adatbázis. Ahogy a WordPress a legnépszerűbb tartalomkezelő, a MySQL az egyik legismertebb nyílt forráskódú adatbázis.

Egy weboldalhoz egy adatbázis elegendő, persze lehetséges több weboldal adatát tárolni egy helyen, de nem lesz átlátható. Jobb tehát, ha minden oldalnak külön adatbázisa van.

A szolgáltatók különböző tárhely csomagokhoz különböző erőforrást biztosítanak. A látogatottság növekedésével egyenes arányban nő a gyorsabb processzor igény is! Minél nagyobb piacon kínálod a szolgáltatásod, terméked, annál több felhasználói adathoz jutsz hozzá. Ezáltal egyre többen látogatják egy időben a weboldalad. Ha nem szeretnéd, hogy leálljon az oldal, amikor a legjobban pörögne a vásárlás, akkor ezt mindenképpen vedd figyelembe!

Melyik tárhelyet válasszam? Hogy válasszak tárhelyet weboldalamhoz?

A memória mérete

A következő fontos tényező a memória méret, hiszen ez is egyfajta szoftver, mely a futás során memóriát használ. Ezeket általában MB-ban vagy GB-ban adjuk meg. Egy WordPress oldal esetében, kevés bővítménnyel, webshop funkciók nélkül egy látogató esetén akár 128MB memóriával is működőképes lehet.

Ameddig a tárhely mérete azt határozza meg, hogy mennyi képet, videót és tartalmat tudsz feltölteni a honlapra, addig a RAM azt befolyásolja, hogy milyen gyors a weboldal és egyszerre hány látogatót tud kiszolgálni.

Multimédiás tartalmak:

Nagyon sokan szeretnének weboldalukhoz látványos design-t, amihez adott esetben videós tartalom is társulna a képek mellett.

Végül pedig a levelezés, ami egy fontos eleme a weboldalnak. Mind a látogatókkal mind a vásárlókkal való beszélgetések a tárhelyen kerülnek tárolásra. Cégenként 1-2 e-mail cím szokott használatban lenni, azonban ha ennél többre van szükséged, annak a tárhely igénye is nagyobb lesz.

Hogyan takaríthatsz meg tárhelyet?

  • optimalizáld képeidet: webp. formátumú képeket használj, a kép méretét pedig csökkentsd 0,5 MB-ra
  • a videókat ne közvetlenül a tárhelyre töltsd fel, hanem ágyazd be egy Vimeo vagy YouTube linkből

Gyorsaság

A design elemek is sok tárhelyet foglalnak és lassítják a weboldalt, ezért hosszúra nyúlhat a betöltési idő. Erre mindenképp figyelj, ugyanis a látogatók nem szeretnek sokáig várakozni.

Reméljük, hogy sikerült ellátni néhány hasznos információval és könnyebben tudsz majd tárhelyet választani akár új akár meglévő weboldaladhoz!