Így indítsd el leghamarabb saját webshopod
Tény és való, hogy egy új vállalkozás elindítása sosem egyszerű feladat. Egy saját webshop létrehozása az elmúlt években azonban sokkal egyszerűbb feladat lett, mint korábban volt.
Már nem feltétlenül kell a drága, saját fejlesztésű megoldásokra hagyatkozni, és az egyediséget sem kell, hogy bérelhető webáruház-motorok korlátozzák.
Ebben a bejegyzésben megmutatjuk azt, hogyan lehet akár neked is gyorsan és egyszerűen saját online áruházad, és mire lesz szükséged egy saját webshop felület létrehozásához!
A tökéletes saját webshop: hogyan vágjunk neki?
Sokan úgy gondolják, hogy egy saját webshop létrehozásához elég egy jó ötlet.
Való igaz persze, hogy az első lépést ez jelenti, azonban egyáltalán nem mindegy az sem, hogy ezt az ötletet hogyan is szeretnéd megvalósítani.
Létrehozhatsz például egy tejesen saját fejlesztésű webáruház felületet, melynek legnagyobb előnye, hogy nem szorít korlátok közé a kreativitás.
Egy jó fejlesztő segítségével szinte bármit megvalósíthatsz, és a lehetőségeknek csak a fantázia szabhat határt. Hátránya azonban, hogy az egyedi fejlesztés sok időt vesz igénybe és rendkívül drága.
Éppen ezért nem mindenkinek való, különösen azoknak nem, akik gyorsan szeretnének elindítani egy egyszerű, letisztult webáruházat.
Lehetőséged van továbbá webshop-motor bérlésére, amelynek előnye, hogy egyszerűen kezelhető.
Használatához nincs szükség fejlesztői tudásra, azonban a fantáziát is korlátok közé szorítja, sokszor pedig a termékek feltöltésének, kezelésének lehetősége is limitált.
Abban az esetben, ha a két megoldás előnyeit szeretnéd ötvözni, és gyorsan, hatékonyan szeretnél igényeid szerint személyre szabható webshopot létrehozni, egy CMS alapú webshop lesz a tökéletes megoldás számodra.
A WordPress például tökéletes lehetőségeket kínál bizonyos kiegészítők formájában azoknak, akik fejlesztői tudás nélkül szeretnének saját webshop építésébe fogni.
Anélkül, hogy túlságosan vissza kellene fogniuk a kreativitásukat.
Tárhely és domain: a biztos alapok egy saját webshop létrehozásához
Ha már tudod, mit és milyen formában szeretnél megvalósítani, két dologra egész biztosan szükséged lesz.
Az egyik az egyedi domain, amely vállalkozásodat reprezentálja majd a neten. A látogatók erre a címre rákeresve találhatják meg majd az oldalad és rendelhetik meg az általad kínált termékeket.
A másik dolog pedig a saját tárhely, amelyen WordPress (vagy más CMS) alapú webshopodat üzemeltetheted.
A tárhely szempontjából fontos, hogy gyors és biztonságos alapokat garantáljon webshopod számára.
Rendkívül fontos, hogy magát a tárhelyet olyan szolgáltatótól béreld, aki sokat ad a biztonságra és garantálni tudja számodra azt, hogy nem csupán a te adataid, de vásárlóid adatai is jó kezekben lesznek majd.
Ennek érdekében pedig modern, hackertámadások elleni eszközöket és munkaidőben bármikor elérhető ügyfélszolgálatot is garantál.
Figyelj oda a szabályokra!
Fontos tudnod, hogy webshopot nem üzemeltethet akárki.
Fontos, hogy meg kell felelned bizonyos jogi feltételeknek. Egy online áruház legális működtetéséhez például minimum egyéni vállalkozónak kell lenned, a megnyitást pedig a helyi önkormányzat felé is be kell jelenteni.
Ezen felül a webshopnak biztonságos felületen, SSL tanúsítvánnyal ellátva kell működnie.
A leendő vásárlókat pedig biztosítani kell a GDPR szempontjából megfelelő adatkezelésről és a jogi szempontból elmaradhatatlan Általános Szerződési Feltételeket is biztosítani kell számukra.
Mielőtt tehát saját webshop indításába vágsz, mindenképp fontos, hogy tájékozódj az ezzel kapcsolatos, jelenleg hatályban lévő jogszabályokról.