Hogyan konfiguráljuk a Redis-t WordPress-en és növeljük webhelyünk teljesítményét?
A Redis a legjobb WordPress gyorsítótárak között van.
Ebben a blogban bemutatjuk, hogy hogyan használhatod a Redis gyorsítótárat.
Mi is az a Redis és hogyan működik?
A WordPress Redis egy fejlettebb és gazdagabb megvalósítás, amely mindent tud, amit a Memcached kínál és további funkciókat is nyújt.
A Remote Dictionary Server (Redis) egy memóriában tárolt, tartós adatbázis, amelyet adatstruktúra szerverként ismernek. Egy fontos tényező, amely megkülönbözteti a Redis-t a hasonló szerverektől, az a képessége, hogy tárolja és kezelje a magas szintű adattípusokat.
A Redis teljesítménye, egyszerűsége és mikro-adatstruktúra kezelése lehetővé teszi, hogy lényegesen jobban teljesítsen, mint a hagyományos relációs adatbázisok.
A Redis eltér a hagyományos WordPress gyorsítótár bővítményektől, mert ez egy szerveroldali gyorsítótár. Amikor gyorsítótár bővítményt választasz, fontos figyelembe venni olyan tényezőket, mint a használhatóság, az oldaladhoz való kompatibilitás.
Miért van szüksége a WordPress-nek a Redis-re?
Egy olyan weboldal, amely lassú, csalódást okozhat. A rossz felhasználói élmény elkerülhető és a WordPress weboldalakat felgyorsíthatjuk egy olyan gyorsítótár integrálásával, mint a Redis.
A bővítmény használata:
Mielőtt telepítenéd és konfigurálnád a Redis-t, javasoljuk, hogy telepíts egy gyorsítótár bővítményt, például a Breeze gyorsítótár bővítményt, hogy optimalizálja webhelyed.
A Breeze és Redis két különálló gyorsítótárazási rendszer. A Breeze gyorsítótára javítja webhelyed teljesítményét, míg a WordPress Redis gyorsítótár a WordPress adminisztrációhoz kapcsolódó lekérdezéseket, átmeneteket és egyéb adatszerkezeteket tárolja.
Így telepítsd a Redis bővítményt:
1. Jelentkezz be a WordPress adminisztrációs felületre
2. Menj a WordPress adminisztrációs irányítópulthoz
3. Kattints a bővítmények-új hozzáadása lehetőségre
4. Keresd a „Redis Object Cache” bővítményt
5. Kattints a telepítés gombra
6. A bővítmény aktiválását követően a bővítményben kattints az „Enable Object Cache” gombra
7. A Sybell tárhelyeken automatikusan megtalálja a beállításokat a bővítmény
Miután a gyorsítótár be van állítva, a WordPress webhely adatainak egy részét a Redis memóriájában tárolja. Tesztelhetjük is a weboldalt és finomhangolhatjuk a Redis cache bővítmény beállításait a teljesítmény maximalizálása érdekében.
Fontos megjegyezni, hogy a Redis objektum gyorsítótár használata nem minden WordPress webhely számára szükséges, hatása pedig a weboldal méretétől és forgalmától függ. Nagy forgalmú weboldalak vagy olyan oldalak esetén, ahol a gyors adatelérés kulcsfontosságú, a Redis jelentős teljesítmény javulást eredményezhet.
Minden esetben fontos a Redis és a WordPress verziók kompatibilitásának ellenőrzése, valamint az adatvesztés elkerülése érdekében a Redis rendszeres biztonsági mentéseinek készítése.
WordPress prémium csomag vásárlása esetén dedikált Redis szervert biztosítunk!