5 ok, ami lényegesen lelassíthatja WordPress oldalad
Weboldalad megfelelő betöltési sebessége az egyik legfontosabb tényező a keresőoptimalizálás szempontjából.
Minél lassabb ugyanis egy oldal, annál kisebb az organikus elérése, és annál hátrébb sorolja a Google találati listáján.
A látogatók ugyanis türelmetlenek, és ha nem kapják meg pár másodpercen belül az általuk várt tartalmat, egyszerűen átkattintanak a konkurencia honlapjára.
A WordPress weboldallal rendelkezők azonban gyakran észrevehetik, hogy oldaluk lassú, és az esetek többségében értetlenül állnak a miértek előtt.
A lassulásnak pedig számos oka lehet, melyek közül a leggyakoribbakat most be is mutatjuk, hogy a te WordPress alapú honlapod lehessen a leggyorsabb a vidéken!
Túl sok felesleges kiegészítő
A WordPress egyik legnagyobb előnye, hogy egyszerűen használható ingyenes pluginek telepítésével a funkcionalitása rendkívül jól személyre szabható.
Sokakkal azonban elszalad a ló, és túl sok ilyen kiegészítőt használnak egyszerre, vagy épp a használaton kívüli plugineket elfelejtik törölni.
Ha azt tapasztalod tehát, hogy oldalad lassulni kezd, érdemes átnézni a kiegészítők listáját és frissíteni az elavult plugineket, valamint kikapcsolni vagy törölni azokat, amikre egyáltalán nincs szükséged. Ilyen módon nagy eséllyel növelheted meg honlapod sebességét.
A pluginek okozta lassulást megoldására (ironikus módon) külön pluginek is léteznek, melyek segítik az erőforrások optimalizálását, azonban a manuális ellenőrzés, frissítés és törlés általában célravezetőbb és hatékonyabb megoldást jelent a problémára.
Lassú WordPress sablon
Kevesen tudják, de a pluginek mellett a WordPress sablon is egy olyan dolog lehet, mely képes lelassítani weboldalad sebességét.
Ez leginkább annak köszönhető, hogy sok letölthető sablont a fejlesztőik rendkívül gyorsan, bonyolult és kusza kódolással dobnak a virtuális piacra.
Ez azt eredményezi, hogy látványosak és működőképesek lesznek, azonban elképesztően lassúak is. A betöltési sebesség pedig a legtöbb látogató számára fontosabb, mint a megjelenés, hiszen, mint tudjuk: az idő pénz.
Éppen ezért érdemes olyan, egyszerűbb sablont keresned oldalad felépítéséhez, melyet kifejezetten a sebességre optimalizáltak.
A legjobb pedig, ha az ingyenes megoldások helyett a megbízható fejlesztők által készített, prémium sablonok között keresgélsz.
Túlméretezett képek
A túl sok és főként túlzottan nagyméretű kép használata is olyan tényező, mely rendkívül lelassíthatja oldaladat.
Próbálj meg megfelelő mértékben tömörített formátumokat, főként JPEG és PNG képeket alkalmazni, ha pedig az illusztrációként szolgáló fotók túl nagyok, feltöltés előtt méretezd át őket.
Ehhez manapság már profi grafikai szoftverre sincs szükséged, hiszen ingyenes online alkalmazások segítségével gyorsan és könnyedén megoldhatod a problémát.
Túl nagy látogatottság
Az egyidőben történő túl nagyszámú lekérés is képes lehet lelassítani a WordPress-t, hiszen az adatbázis túlterheltsége lassulást okoz. Ha a probléma csak ideiglenes, egy megfelelő cache bővítmény telepítése lehet a megoldás.
Ha azonban folyamatosan, nagymértékben növekszik a látogatók száma, abban az esetben érdemes optimalizálni az adatbázis tábláit, ami kezdőként kissé bonyolult feladat lehet, ezért érdemes olyan valakire bízni, aki már megfelelően jártas a WordPress használatában.
Nem megfelelő tárhelyszolgáltató
Akadnak olyan szituációk is, amikor a lassúságért nem maga az oldal, hanem a tárhely lehet a felelős.
Ha már minden lehetséges módszert megpróbáltál és oldalad továbbra is lassú, érdemes lehet elgondolkodnod azon, hogy biztosabb alapokra helyezed és másik tárhely-szolgáltató után nézel.
Ha olyan tárhelyre van szükséged, amin WordPress alapú oldalad a legjobb sebességgel, mindig biztonságban működhet, nálunk a legjobb helyen jársz!